MONTAŻ POMP CIEPŁA

Montaż pomp ciepła

Na montaż pompy ciepła przeznaczonej na potrzeby centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej składa się kilka ważnych spraw podzielonych na konkretne zadania i etapy prac.

Obliczenie zapotrzebowania cieplnego domu

Najważniejsze w montażu pompy ciepła jest odpowiedni dobór jej mocy grzewczej w stosunku do zapotrzebowania na energię cieplną danego budynku. OZC domu (obliczenie zapotrzebowania cieplnego) wylicza się za pomocą specjalistycznych programów do tego przygotowanych. Uwzględnia się w nich szereg najważniejszych informacji dotyczących termoizolacyjności budynku. Każdy inwestor powinien posiadać dokładną wiedzę na temat zastosowanych materiałów poprawiających efektywność energetyczną jego domu. Dotyczy to przede wszystkim ocieplenia wraz z informacjami na temat jego grubości, współczynnika lambda jak również rodzajem zastosowanej stolarki okiennej.
Jeśli nie wiesz jak dokonać takich obliczeń skontaktuj się z nami!

Dobór pompy ciepła

Posiadając już obliczenia zapotrzebowania na energię cieplną budynku przechodzimy do doboru pompy ciepła. Dzięki naszemu doświadczeniu wybierzemy dla Ciebie najlepszą instalację. Efektem tego jest bardzo dokładny dobór jej mocy grzewczej. Obliczanie zapotrzebowania cieplnego wraz z dokładnym doborem mocy pompy ciepła jest zajęciem czasochłonnym, ale tylko ten sposób gwarantuje poprawną pracę instalacji.

Tabela porównawcza z zestawieniem kosztów poszczególnych źródeł ogrzewania

Przewiń do góry
Zadzwoń
Mapa